Anadolu toprakları, tarih boyunca birçok uygarlığa ve göçe ev sahipliği yapmıştır. Anadolu’da doğan ve Anadolu’dan geçen tüm uygarlıklar bu topraklarda iz bırakmış, Anadolu kültürüne değer katmışlardır. Günümüzde bu zengin kültür birikiminin en önemli mirası dünyaca ünlü yemeklerimizdir.

Kurucularının 1994 yılında toptan gıda ile başladıkları ticari faaliyetlerinin bir devamı olarak kurulmuş olan TÜRKAŞ, bu mirası alarak batı dünyasının en son teknolojik gelişmeleriyle sentezlendi. Kalitesini ISO 9001, ISO 22000, ISO 14001 ve OHSAS 18001 gibi uluslararası alanda kabul görmüş sertifikalarla destekleyerek kısa sürede sektörünün öncü ve lider firmaları arasında yerini aldı. 2017 yılında geldiğimizde 1200’ün üzerinde profesyonel ve deneyimli çalışan kadrosu ile İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası. Ankara, İzmir, Sakarya, Kocaeli ve Tekirdağ bölgelerinde 76.000 adet’e yakın kişiye taşıma ve yerinde üretim yemek hizmeti vermektedir.

Yıllardır ürettiği lezzetlerle Türkiye’nin her yerinde tanınmış kurum ve kuruluşların beğenisini kazanan TÜRKAŞ, verdiği şirket içi eğitimler ile de sektöre nitelikli iş gücü, çalışanlarına da okul olma özelliğini sürdürmektedir.